Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 898 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Money, money...

poniedziałek, 30 kwietnia 2012 22:49

 

Bronisław

 

   Ile należy zapłacić za ok. 15 minut czytania tekstu? Niektórzy wyliczyli, że 3 tys. zł. Argumentacja: jeśli czyta ktoś ów tekst do, w przybliżeniu, miliona słuchaczy i oglądaczy, a nadto robi to twarz znana i wielbiona, to nawet ta kwota nie wydaje się zbyt duża. I szeregowego związkowca zacnej, choć podupadłej instytucji, w związku z taką argumentacją, szlag trafia. Zwiera więc szyki do protestu. Jestem bardziej pobłażliwy. Gdyby ów piętnastominutowy tekst, był dziełem autorskim o niepowtarzalnej, niekwestionowanej, odkrywczej wartości, dałbym nawet tak duże pieniądze. Jednak ci telewizyjni związkowcy doskonale wiedzą (bo są przy produkcji audycji), że tekst tworzą zupełnie inni ludzie, za zupełnie inną, wręcz śmieszną pensję, a osoba sowicie nagradzana jest najzwyklejszym czytaczem. To znaczy niezupełnie zwykłym czytaczem, a wręcz przeciwnie – zjawiskiem czytającym, na które to zjawisko pół naszej Neandertalii czeka, niecierpliwie trąc kolanami przed kolorowym pudłem, podłączonym do talerza anteny.

 

więcej na: www.zapiskibronislawa.bloog.pl

 


 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Jak ręką odjął

piątek, 27 kwietnia 2012 9:30

Maria Czubaszek 

Zawsze myślałam, że żarty polityczne z czasem najszybciej z wszystkich się starzeją. I dopiero, krakowski komentator „Szkła kontaktowego”,

Marek Pacuła, przekonał mnie, że i w tym temacie zdarzają się wyjątki.

Zdarzają się otóż żarty polityczne, które wystarczy tylko trochę zmienić, żeby były ponad czasowe.

więcej na: mariaczubaszek.bloog.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Strach się bać!

środa, 25 kwietnia 2012 19:51

 

Bronisław

      Wczoraj było o sądach i sędziach, dziś będzie o prokuraturze. W układ sędziowski musiałem nieźle trafić, gdyż ilość komentarzy świadczy o tym dobitnie. Sędziowie się wściekli zarzucając mi niewiedzę i powierzchowność. Nie mam o to pretensji. Mam bowiem własne doświadczenia i najgłośniejsze pokrzykiwania nie zmienią mojego zdania o polskim sądownictwie i sędziach. Negatywnego zdania. Choć daleki jestem od uogólnień i najpewniej trafią się sędziowie rzetelni, uczciwi i sprawiedliwi. Ja, niestety nie trafiłem na takich. Nie miałem szczęścia. Co do powierzchowności, to odpowiem tak. Sędziowie, w zdecydowanej większości, piszą swoje uzasadnienia latami, a rozprawy odraczają ad Kalendas graecas. Ich życie toczy się w innym rytmie aniżeli moje. Ja nie mam tak dużo czasu. Za motyw do poprzedniego wpisu posłużył mi list czytelnika popularnego tygodnika. Wcale nie powierzchowny, bo zawierający konkretne propozycje naprawy sytuacji. Propozycje bardzo niewygodne dla całego stanu sędziowskiego, stąd tak nerwowa reakcja.

 

więcej na: www.zapiskibronislawa.bloog.pl

 


 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  790 629  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl